بلاگ واژه بان تولید محتوا هزینه تولید محتوا را چگونه و با چه معیارهای استانداردی محاسبه کنیم؟

هزینه تولید محتوا را چگونه و با چه معیارهای استانداردی محاسبه کنیم؟

توسط امید محمودی
هزینه تولید محتوا را چگونه و با چه معیارهای استانداردی محاسبه کنیم؟

امروزه در دنیای دیجیتال، تولید محتوا به عنوان پادشاه بازاریابی الکترونیکی شناخته می‌شود. توجه به تولید محتوای سئو محور با قالب‌هایی چون متن، تصویر، صوت و ویدئو برای پیشرفت کسب و کارهای آنلاین بسیار حائز اهمیت است. هزینه تولید محتوا براساس عوامل مختلفی از قبیل نوع محتوا، تعداد کاراکترها، میزان تخصصی بودن موضوع، حجم کار، زبان نگارش و … تعیین می‌شود. اگر قصد دارید تا با هزینه تولید محتوا و نحوه محاسبه تعرفه تولید محتوای متنی آشنا شوید، توصیه می‌کنیم تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

منظور از هزینه تولید محتوا چیست؟

امروزه بسیاری از مشاغل اینترنتی برای افزایش بازدید و جلب مشتری به تولید محتوا حرفه‌ای و بهینه روی آورده‌اند. در این میان افرادی هستند که در زمینه تولید محتوا باکیفیت و حرفه‌ای فعالیت می‌کنند یا شرکت‌های متشکل از نویسنده‌های سئوکار به ارائه خدمات تولید محتوا می‌پردازند. صاحبان کسب و کار برای دریافت خدمات آنلاین به سایت شرکت مورد نظر مراجعه می‌کنند و موضوع، حجم کاراکترهای محتوا و زمان‌بندی را در سایت ثبت می‌کنند و در ازای آن هزینه پرداخت می‌کنند که به آن هزینه تولید محتوا می‌گویند.

به طور کلی دستمزدی که نویسنده تولید محتوا یا شرکت به ازای نگارش محتوا دریافت می‌کند، هزینه تولید محتوا گفته می‌شود.

هزینه تولید محتوا سایت

مهمترین محتوا مربوط به تولید محتوا سایت است و تولید محتوای مناسب و حرفه‌ای به افزایش رتبه سایت در موتور جست‌و‌جو گوگل منجر می‌شود. هزینه تولید محتوا سایت با توجه به ماهیت و موضوع سایت متغیر است البته کیفیت محتوا نقش اساسی در تعیین تعرفه تولید محتوا دارد. محتوا برای سایت باید مطابق اصول سئو نگارش و تولید شود در غیر این‌صورت هزینه‌ای که برای محتوای تولید شده پرداخت می‌شود، مصداق بارز هدر رفتن پول است و گوگل برای سایت مورد نظر امتیاز منفی در نظر می‌گیرد. بنابراین اگر تصمیم دارید سفارش تولید محتوا برای سایت خود داشته باشید بهتر است با شرکت‌های معتبر فعال در زمینه تولید محتوا تماس بگیرید و از تعرفه های تولید محتوا متناسب با نیاز خود آگاهی کسب کنید.

هزینه تولید محتوا را چگونه و با چه معیارهای استانداردی محاسبه کنیم؟

اگر می‌خواهید درباره جزییات نحوه قیمت گذاری بیشتر بدانید خواندن مقاله قیمت تولید محتوا چقدر است و عوامل تاثیرگذار بر آن چیست؟ را به شما توصیه می‌کنیم.

عوامل موثر بر هزینه تولید محتوا

تعرفه‌ های تولید محتوا با توجه به قالب درخواستی متغیر است. هر شرکت و نویسنده فعال در زمینه تولید محتوا، هزینه متفاوتی را دریافت می‌کند. به ‌طور‌کلی عوامل بسیاری در تعیین قیمت تولید محتوا موثر هستند که مهمترین آن‌ها را می‌توان موارد زیر عنوان کرد:

  • نوع محتوای تولیدی
  • تخصصی یا عمومی بودن موضوع
  • تعداد کلمات
  • حجم مطلب درخواستی
  • زمان‌بندی تولید محتوا
  • زبان نگارش محتوا

هزینه تولید محتوای متنی

یکی از محتواهای پرکاربرد برای وب‌سایت‌ها، محتوای متنی است. تعرفه تولید محتوای متنی به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه به 5 عامل تاثیر‌گذار بر قیمت محتوای متنی اشاره می‌کنیم:

روش نگارش تولید محتوای متنی

شیوه نگارش تولید محتوای متنی در محاسبه هزینه تولید محتوا بسیار تاثیرگذار است. به طور کلی محتواهای متنی که در وب‌سایت‌های مختلف منتشر می‌شوند به سه روش تولید محتوای تالیفی، تولید محتوای ترجمه‌ای و تولید محتوای کپی رایتینگ نوشته می‌شوند و هزینه نگارش محتوا برای هر شیوه متفاوت است.

هزینه تولید محتوا را چگونه و با چه معیارهای استانداردی محاسبه کنیم؟

اگر می‌خواهید درباره چگونگی نحوه بررسی یک نمونه محتوا بیشتر بدانید مطالعه مقاله نمونه تولید محتوا چیست؟ چگونه و با چه معیارهایی باید آن را بسنجیم؟ را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

کیفیت تولید محتوا

از دیگر پارامترهای تاثیرگذار بر هزینه تولید محتوا به کیفیت محتوا مربوط می‌شود. به هر میزانی که روی انجام پروژه وقت گذاشته شود و افراد حرفه‌ای و متخصص به تولید محتوا بپردازند در نهایت شاهد محتوای متنی باکیفیت‌تری خواهیم بود و هزینه تولید محتوا افزایش می‌یابد. این نکته را مد‌نظر داشته باشید که قیمت تولید محتوای الکترونیکی با‌کیفیت و مبتنی بر اصول سئو در مقایسه با محتوای متنی معمولی بسیار بیشتر است.

زمان تحویل محتوای متنی

زمان‌بندی تحویل محتوای متنی هم سبب افزایش هزینه تولید محتوا می‌شود. به عنوان مثال اگر سفارش تولید محتوا برای وب‌سایت یا شرکتی ثبت شود و پس از آن مشتری تقاضا کند تا سفارش را زودتر از موعد مقرر تحویل بگیرد، در این‌‌صورت باید هزینه بیشتری پرداخت کند. به طور کلی زمان تحویل محتوا برای مشتریانی که مطالب را به ‌صورت منظم در سایت منتشر می‌کنند از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

زبان تولید محتوای متنی

همانطور که می‌دانید، محتوای متنی به زبان‌های مختلفی ارائه می‌شود و بسیاری از کسب و کارهای آنلاین در زمینه انتشار محتوای چندزبانه فعال هستند به عنوان مشتری زبان‌هایی چون انگلیسی، عربی، چینی، اسپانیایی و … محسوب می‌شوند. هزینه تولید محتوا به انگلیسی یا هر زبان دیگری در مقایسه با محتوای فارسی بسیار بیشتر است. دلیل افزایش هزینه تولید محتوای متنی برای زبان‌هایی جزو فارسی به کمبود افراد متخصص بر‌می‌گردد و چنین محتواهایی مورد توجه مخاطبان بیشتری قرار می‌گیرد.

تولید محتوای ترکیبی

برخی از صاحبان کسب و کار آنلاین برای تولید محتوا فقط به متن اکتفا نمی‌کنند و از تصویر، صوت و ویدئو به همراه متن به صورت ترکیبی برای افزایش رتبه سایت خود بهره می‌برند. به عنوان مثال هزینه تولید محتوای اینفوگرافیک بسیار بیشتر از محتوای متنی است.

آشنایی با نحوه قیمت‌دهی شرکت‌های تولید محتوا

بسیاری از شرکت‌های فعال در زمینه تولید محتوا، پکیج‌های مختلفی را در سایت خود تعریف می‌کنند. به عنوان مثال برای تولید 10 محتوای متنی با 900 تا 1000 کلمه با ویژگی‌هایی که در توضیحات پکیج بیان می‌شود، هزینه کمتری را نسبت به تولید محتوای تکی دریافت می‌کنند. هزینه تولید محتوا برای چنین پکیج‌هایی با توجه به خدماتی که ارائه می‌شود، متغیر است. به طور کلی با توجه به شرایط اقتصادی جامعه و نرخ تورم موجود، قیمت محتوا ثابت نیست.

هزینه تولید محتوا را چگونه و با چه معیارهای استانداردی محاسبه کنیم؟

گروه تولید محتوای متنی واژبان

صاحب وبلاگ، وب‌سایت و فروشگاه آنلاین هستید؟ می‌خواهید صفحات سایت خود را در بالاترین نتایج جست وجو گوگل مشاهده کنید؟ گروه تولید محتوای متنی واژبان با تولید محتوای سئو‌محور و حرفه‌ای به شما در رسیدن به هدفتان کمک می‌کند. گروه تولید محتوای واژه‌بان روی تولید محتوای متنی الکترونیکی تمرکز دارد تا محتوای تخصصی با کیفیت بالا تولید کند.

ما در گروه تولید محتوای واژه‌بان پکیج از پیش طراحی شده نداریم؛ چرا که ترجیح می‌دهیم طبق نیاز مشتریان‌مان، محصولات و مخاطبانشان امکان انتخاب گزینه‌های مختلف با هزینه تولید محتوا منعطف وجود داشته باشد. ما فقط بر پایه محتوای سفارشی شما فعالیت می‌کنیم زیرا باور داریم که باید روی هر موضوع تحقیق جامعی صورت گیرد و زمان کافی برای نگارش محتوای متنی صرف شود تا یک محتوای حرفه‌ای و بی‌نقص همسو با اهداف مشتریان تولید شود. اگر می‌خواهید تولید محتوای متنی کسب و کارتان را به واژه‌بان واگذار کنید، می‌توانید از طریق صفحه ثبت سفارش، اطلاعات محتوای موردنظرتان را ثبت کنید، کارشناسان ما بعد از بررسی اطلاعات با شما تماس خواهند گرفت.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را بیان کنید